Ďakovný dopis.

Zaslal absolvent kurzu pán Martin Chovan 4.11.2008

Vážený pán Ing. Plešinger

Chcem sa Vám srdečne poďakovať za tanečnú školu, ktorú som spolu s priateľkou Marínou u Vás absolvoval. Ďakujem Vám za Váš maximálne profesionálny a zároveň vtipný prístup k ľudom. To, že sme sa vo Vašej tanečnej škole dobre cítili len svedčí o tom, že okrem tanca vkladáte do Vašej bohumilej práce pre ľudí aj veľký kus človečiny. Ako vďaku Vám posielam báseň, ktorá sa mi zrodila v hlave vo Vašej tanečnej škole. Už 15 rokov píšem poéziu. Môj duševne tanečný krok je rým, myšlienka, metafora, kreativita. Báseň a tanec majú veľa spoločného. Priznám sa, že sa mi ľahšie vyjadrí pocit slovom ako tanečným krokom, ale moja snaha vyjadriť hudobný pocit v pohybe tanca je niečo také ako báseň. Báseň s nápadom príde cez talent v mojom prípade ako vánok. Tanec sa človek musí naučiť a mať ho v krvi. Každý máme predpoklady na niečo iné a výnimočné, ale snaha a chuť naučiť sa nové veci je podľa mňa niečo čo človeka posúva vpred. Snaha je niekedy viac ako konečný efekt. Celý život je škola osudu a tanečnú školu považujem za niečo absolútne potrebné. Určite ma viac bavila Vaša tanečná škola ako všetky tie „nepotrebné“ predmety v škole. Tanec je niečo čo v človeku viac prebudí dušu cez telo a pohyb. Život, láska, osud a všetko podstatné je v podstate tanec. Na záver ma napadla taká milá príhoda s mojou tetou. Keď som sa jej pýtal prečo si zobrala uja za manžela tak odpovedala že ujo vedel dobre tancovať. Ešte raz Vám ďakujem, že aj z básnika Martina ste niečo vymodelovali. Určite keď budeme mať čas a okolnosti budú aké budú tak sa ešte do tanečnej školy niekedy vrátime. Ďakujem.

Dvaja v rytme tanca

Dvaja v rytme tanca
plaziace sa tóny po stehnách
na spoločnej vlne
vášnivý bozk vrie na perách.

Dvaja v rytme citov
hudba nakvapkaná vínom do žíl
na spoločnej lodi
nesmrteľný tanec aj Titanic prežil.

Dvaja v rytme tanca
opačné duše zapadnuté do seba
na spoločných krokoch
tanec ako najrýchlejšia cesta do neba.

Dvaja v rytme tónov
tango prúdi do nôh z očí
na spoločnej frekvencii
Argentína dve telá poriadne roztočí.

Dvaja v rytme tanca
intímna plavba na parketovom mori
na spoločnom ostrove
tanec dve chladné duše iskrami rozhorí.

Dvaja v rytme osudu
v najväčšej sále kolobehu duší
na spoločných cestách
tanec je kráľ slnko čo každú slzu vysuší.

 
Copyright © 2019 Tanečná škola Plešinger. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.