PDFTlačiťE-mail
Úvod / Tanečná škola / Kurzy pre dospelých / Napísali o kurzoch

Na plese seniorov v Kysuckom Novom Meste bol tanec troch generácií

http://www.kysuce.sk/images/content/tanecna-skola-2011.jpg 

Kysucké Nové Mesto : Už druhý rok plesali seniori na svojom plese spolu zo všetkých zariadení na Kysuciach a ich hostia z dvoch zariadení zo Žiliny (spolu 150). Ples bol trochu výnimočný, a síce tým, že myšlienkou plesu bol tanec všetkých troch generácií. Chceli sme dokázať, že vôbec nám neprekáža vek, choroba, niekedy pocit opustenosti, naopak moji starkí sa radi zabávajú. Aj keď niekedy nemáme vážny dôvod, u nás stále hrá hudba, posedíme v našej kaviarničke, pospievame, potancujeme.....Aj z tohto dôvodu sme oslovili učiteľa tanca p. Ľuboša Plešingera, aby nás zasvätil do tajov tanca, a to aj urobil.
Seniori otvorili ples viedenským valčíkom, nasledovali úžasné tance v prevedení profesionálnych tanečníkov Barborky a Filipa, pokračovali sme tancami najmladších účastníkov z materskej škôlky a napokon opäť seniori uzatvorili oficiálnu časť tancov mazúrkou. Verte, alebo nie, ale bol to naozaj veľký zážitok. Okrem našich klientov prišli sa na nás pozrieť aj hostia z Kysuckého Nového Mesta i Žilinské babenky. Vzácnym momentom bolo, že sa na nás prišiel pozrieť i pán podpredseda Žilinského samosprávneho kraja p. Jozef Štrba s p. riaditeľkou odboru sociálnych vecí pani Martou Paukovou a primátor Kysuckého Nového Mesta Ján Hartel, za poslancov nás navštívila p. Svrčková, kolegovia riaditelia z pozvaných zariadení.
Som veľmi rada, že sme opäť dokázali, že napriek našim rôznym handicapom stále stojíme za to. Chcem sa poďakovať všetkým médiám, ktoré uverejnili rôzne články o našej tanečnej škole, akcii, televízii JOJ. Niet krajšieho pocitu ako keď Vám povie klientka „volali mi deti, že ma videli tancovať v televízii a mama Ty že si chorá“. A o tom to všetko je, každý je tak starý ako sa cíti niekedy na pätnásť a niekedy na sto. Informovala riaditeľka Zariadenia pre seniorov a DSS v Kysuckom Novom Meste

Miriam Bugrová.

Článok je skopírovaný zo serveru kysuce.sk (http://www.kysuce.sk/cl/28185/na-plese-seniorov-v-kysuckom-novom-meste-bol-tanec-troch-generacii.html)

 

Ďakovný dopis.

Zaslal absolvent kurzu pán Martin Chovan 4.11.2008

Vážený pán Ing. Plešinger

Chcem sa Vám srdečne poďakovať za tanečnú školu, ktorú som spolu s priateľkou Marínou u Vás absolvoval. Ďakujem Vám za Váš maximálne profesionálny a zároveň vtipný prístup k ľudom. To, že sme sa vo Vašej tanečnej škole dobre cítili len svedčí o tom, že okrem tanca vkladáte do Vašej bohumilej práce pre ľudí aj veľký kus človečiny. Ako vďaku Vám posielam báseň, ktorá sa mi zrodila v hlave vo Vašej tanečnej škole. Už 15 rokov píšem poéziu. Môj duševne tanečný krok je rým, myšlienka, metafora, kreativita. Báseň a tanec majú veľa spoločného. Priznám sa, že sa mi ľahšie vyjadrí pocit slovom ako tanečným krokom, ale moja snaha vyjadriť hudobný pocit v pohybe tanca je niečo také ako báseň. Báseň s nápadom príde cez talent v mojom prípade ako vánok. Tanec sa človek musí naučiť a mať ho v krvi. Každý máme predpoklady na niečo iné a výnimočné, ale snaha a chuť naučiť sa nové veci je podľa mňa niečo čo človeka posúva vpred. Snaha je niekedy viac ako konečný efekt. Celý život je škola osudu a tanečnú školu považujem za niečo absolútne potrebné. Určite ma viac bavila Vaša tanečná škola ako všetky tie „nepotrebné“ predmety v škole. Tanec je niečo čo v človeku viac prebudí dušu cez telo a pohyb. Život, láska, osud a všetko podstatné je v podstate tanec. Na záver ma napadla taká milá príhoda s mojou tetou. Keď som sa jej pýtal prečo si zobrala uja za manžela tak odpovedala že ujo vedel dobre tancovať. Ešte raz Vám ďakujem, že aj z básnika Martina ste niečo vymodelovali. Určite keď budeme mať čas a okolnosti budú aké budú tak sa ešte do tanečnej školy niekedy vrátime. Ďakujem.

Dvaja v rytme tanca

Dvaja v rytme tanca
plaziace sa tóny po stehnách
na spoločnej vlne
vášnivý bozk vrie na perách.

Dvaja v rytme citov
hudba nakvapkaná vínom do žíl
na spoločnej lodi
nesmrteľný tanec aj Titanic prežil.

Dvaja v rytme tanca
opačné duše zapadnuté do seba
na spoločných krokoch
tanec ako najrýchlejšia cesta do neba.

Dvaja v rytme tónov
tango prúdi do nôh z očí
na spoločnej frekvencii
Argentína dve telá poriadne roztočí.

Dvaja v rytme tanca
intímna plavba na parketovom mori
na spoločnom ostrove
tanec dve chladné duše iskrami rozhorí.

Dvaja v rytme osudu
v najväčšej sále kolobehu duší
na spoločných cestách
tanec je kráľ slnko čo každú slzu vysuší.

 

Ako sme sa učili tancovať

Dáška H. Zaslal: 23. Feb 2006 12:02 Predmet: Ako sme sa učili tancovať
Začalo to tým, že nás očaril venčekový večer našich detí a my sme na ňom boli za tanečné drevá. A tak sme prijali ponúknutú ruku od – teraz už aj nášho Ľuboša /Plešingera/ a prihlásili sme sa do tanečného kurzu pre dospelých.
A dobre sme urobili. Zišli sme sa tam samí tancachtiví nadšenci – mladé i mierne staršie dievčatá, rovnako ako aj chlapci a strávili sme v spoločnosti skvelého tancmajstra a strašne milej Danky – tanečnej partnerky, niekoľko perfektných utorkových večerov.
Veľa sme sa nasmiali, veľa naučili a pri pohľade na tancovanie spomínanej dvojice sme sa vyslovene pre tanec nadchli.

Takže vrelo odporúčame všetkým, ktorí si chcú dopriať niečo príjemné a mať dobrý pocit zo svojho napredovania – napríklad aj v tanci ... , chcú stretnúť niekoho, kto má zmysel pre humor, je profesionál, má rád ľudí a svoju prácu – a to je kombinácia, ktorá stojí za to!

A ... milý pán Plešinger – srdečne ďakujeme, snáď sa stretneme na parkete v Rondel Klube ešte veľakrát!

Priekopníci z dospeláckeho kurzu
 


Copyright © 2019 Tanečná škola Plešinger. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.